Всё об охоте в Харьковской области
Четверг, 24.05.2018, 17:01
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная Форум охотниковРегистрацияВход
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: madcat  
Форум охотников » Владельцам собак » Лечим собак » Чіпування тварин (не совсем лечить но к ветеринарам.)
Чіпування тварин
amurДата: Суббота, 13.03.2010, 22:38 | Сообщение # 1
Пресс секретарь сайта
Группа: Стрелок
Сообщений: 417
Страна:Украина
Город:Чугуев
Статус: Offline
Наказом КСУ термін повного переходу на чіпування тварин буде в 2011 році!

Тваринам за кордоном дедалі частіше вживляють під шкіру мікрочипи з інформацією про господарів. Якщо собака чи кіт загубляться, їх можна буде повернути. Із чипа ручним електронним сканером зчитують номер і країну. За номером знаходять інформацію про господарів.

Улітку родині Віласіс із Квінкса, штат Нью-Йорк, повернули собаку Рокко. Він загубився п'ять років тому, коли був цуценям. Тварину знайшли майже за 1400 км у штаті Джорджія. Відшукати господарів собаки вдалося завдяки мікрочипу, який був імплантований під шкіру.

Власниця Христина Віласіс каже, що пса любила молодша донька Наталі. Коли Рокко загубився, їй було 6 років. Дитина постійно сподівалася, що пса знайдуть, зберігала його іграшки. Коли зі служби контролю тварин в Джорджії повідомили, що собаку знайшли, родину приголомшила ця звістка.

Чип під шкірою тварини залишається на все життя. Тим часом брелоки і таблички на нашийнику губляться, написи затираються, татуювання з часом вицвітає чи змінює форму.

Плазунам чип замінюють щопівроку. Під час линьки він залишається на старій шкірі.

В Україні метод чипування не надто поширений. У Києві з імплантатами майже тисяча тварин. Випадки, коли їх знаходили завдяки імплантованому паспорту, поодинокі.

Обов'язково вводять чип агресивним тваринам, що нападали на людей.

Плазунам чип замінюють щопівроку

- У країнах Євросоюзу діє обов'язкова вимога, щоб всі домашні тварини були внесені до електронного реєстру, - розповідає ветеринарний лікар столичного "Центру ідентифікації тварин" Ольга Чарковська. - У нас переважно чипують тварин, з якими їдуть за кордон - на виставки або відпочинок.

Вживляння чипа схоже на щеплення. Пристрій, за розмірами не більший за зернину, вводять шприцом під шкіру в холці.

- Мікрочип зроблений з матеріалу, який легко приживається в тілі тварини, - розповідає ветеринарний лікар столичної клініки "Алден-Вет" Віталій Черченко, 29 років. - Жодних скарг на його відторгнення чи виникнення запалювальної реакції не було. Хоча з часом чип може мандрувати під шкірою. Наприклад, із холки переміститися під лопатку. Тоді його важче знайти.

Зовні помітити чип неможливо.

Після імплантації лікар заповнює анкетні дані на тварину з адресою її господарів. Дані зберігають в електронному реєстрі тварин, які є в кожній країні.

В Україні електронний реєстр чипованих тварин веде компанія "Трейсер". Є й місцеві реєстри. Наприклад, у Києві інформацію про тварин, яким імплантовано чип, можна знайти в базі комунального підприємства "Центр ідентифікації тварин". Вартість чіпування у столиці становить 120-150 грн.

- Черг на чипування немає, - каже Віталій Черченко. - Власник приходить на прийом до ветеринара, й за кілька хвилин тварині вводять імплантат.

Жодних обмежень у розмірі чи вазі тварини немає. За кордоном імплантують чипи щурам і морським свинкам.

- У нас найчастіше чипують котів і собак, - розповідає Віталій Черченко. - Коли цирк виїздив на гастролі, вводили імплантати страусам і пітонам.

З 3 липня 2004 року на території Європейского Союзу (ЄС) застосовується Регламент Ради та Європейського парламенту ЄС № 998/2003 (журнал ЕС L 146 від 13.06.2003 р.).

Регламент встановлює умови перевезення домашніх тварин (котів, собак та тхорів) між країнами ЄС, а також при ввезені в країну - члена ЄС. Основною його інновацією є обов'язковість ідентифікації тварини.

Чіп повинен відповідати стандарту ISO 11784 або ISO 11785.
Джерела: gazeta.ua

Прикрепления: 0838318.jpg(7.1 Kb)
 
Форум охотников » Владельцам собак » Лечим собак » Чіпування тварин (не совсем лечить но к ветеринарам.)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Copyright MyCorp © 2018